هوش مصنوعی رفتار ماهی را درک می کند

شما اینجا هستید

هوش مصنوعی رفتار ماهی را درک می کند

هوش مصنوعی برای اولین بار رفتار تولید مثلی ماهی دم زرد را با ردیابی حرکات آنها به عنوان بخشی از تحقیقات جدید نشان داده است.

مطالعه جدید ، منتشر شده در جنبش اکولوژی ، از الگوریتم های یادگیری ماشین برای شناسایی و تمایز بین رفتارهایی از جمله خواستگاری ، تغذیه ، فرار ، و شنا استفاده کرد تا نشان دهد چگونه فناوری می تواند درک بیشتری از زندگی دریایی ارائه دهد. نتایج نشان داد که رفتار تخم ریزی ماهی شاهی زرد در پارک دریایی گروه جزایر نپتون و پارک دریایی Thorny Passage در استرالیای جنوبی وجود دارد.

محققان شاه ماهی دربند را برچسب گذاری کرده و از رفتار آنها در مخازن برای شناسایی امضاهای شتاب فیلمبرداری کرده و از هوش مصنوعی برای شناسایی رفتار در ماهی های آزاد استفاده کردند. دکتری دانشگاه فلیندرز دانشجو ، توماس کلارک ، در کالج علوم و مهندسی ، می گوید این اولین مطالعه ای است که با استفاده از یادگیری ماشینی برای شناسایی رفتارهای تخم ریزی در شاه ماهی وحشی انجام می شود و نشان می دهد که چگونه می توان از هوش مصنوعی برای درک بهتر الگوهای تولید مثل استفاده کرد. "از طریق مشاهدات مستقیم رفتارهای خواستگاری و تخم ریزی ، یافته های ما با استفاده از شتاب سنج ها و یادگیری ماشینی ، اولین مطالعه برای پیش بینی تولید مثل طبیعی شاه ماهی زرد را ارائه می دهد. این مطالعه بر اساس کارهای گذشته است که فقط به مشاهدات مستقیم محدود شده است ، چنین مدل هایی در داده های آزاد در یک محیط طبیعی شکل میگیرد. "

"این یافته ها توانایی شناسایی رفتارهای طبیعی را که در گذشته فقط از طریق مشاهدات مستقیم یا رویکردهای مخرب استنباط شده بود ، فراهم می کند."

دانشیار چارلی هوونیرز ، رهبر گروه زیست محیطی کوسه جنوبی در دانشگاه فلیندرز ، می گوید نتایج نشان می دهد که چگونه دوربین ها ، حسگرهای برچسب گذاری و یادگیری ماشین فرصتی بی سابقه برای حفاظت از حیوانات را ارائه می دهند.

"درک رفتارهای تولید مثل برای پیش بینی پاسخ های جمعیت به فشارهای محیطی و ماهیگیری و ایجاد راهبردهای مدیریتی مناسب و سازگار ، در صورت لزوم ، ضروری است."

 

 

۲۱۵۰۰۰۳۱۹.۰۵۹

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
کد امنیتی (captcha)

بازدیدکنندگان

  • کلیه بازدیدها: ۱۰۷۸۵۴۶
  • تعداد کل بازدیدکننده‌ها: ۱۵۸۱۷
  • تعداد کل محتوا: ۴۲۹۷
  • IP شما: ۳.۲۳۳.۲۱۹.۶۲
  • از تاریخ: ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۴:۴۱