راهکارهای همکاری مشترک بین دو مجموعه پژوهشی بررسی شد

شما اینجا هستید

در جلسه مشترک با مدیران سازمان پژوهش‏های علمی و صنعتی ایران:

راهکارهای همکاری مشترک بین دو مجموعه پژوهشی بررسی شد

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این نشست که با حضور جمعی از مدیران پژوهشگاه ICT و سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، دکتر یزدانیان رییس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به معرفی توانمندی‎ها و فعالیت‎‌های پژوهشگاه پرداخته و گفت: ما در پژوهشگاه ICT پروژه‎های مهم، پر مخاطب و ملی داریم که از جمله آن‎ها موضوع مخابرات ماهواره، ماژول های مخابراتی و محموله‎برهای ماهواره، پروژه ذائقه‎سنجی و نسل پنجم ارتباطات (۵G) می باشد. همچنین پژوهشگاه ICT علاوه بر ارائه خدمات هوش مصنوعی در حال حاضر با ستاد مقابله با کرونا، درخصوص پیش بینی ویروس کرونا همکاری دارد.  

وی با اشاره به پروژه ابررایانه سیمرغ که با مشارکت دانشگاه صنعتی امیرکبیر به صورت مشترک انجام شده است، درخصوص همکاری پژوهشگاه با سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران در این زمینه گفت: بخش فنی سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران برای تحلیل پروژه های تحقیقاتی نیاز به GPU دارد که ما می توانیم خدمات مورد نیاز در این زمینه را در اختیار سازمان پژوهش‏های علمی و صنعتی ایران قرار دهیم تا از ظرفیت پردازشی ابررایانه سیمرغ استفاده نمایند.

در ادامه جلسه دکتر ایکانی معاون سازمان پژوهش‎های علمی و صنعتی ایران و رییس پژوهشگاه فناوری های نوین، ضمن قدردانی از فعالیت های پژوهشی خوبی که در پژوهشگاه ICT انجام شده است گفت: پروژه های معرفی شده بسیار ارزنده بودند. ما از طریق هیات ممیزه با پژوهشگاه در ارتباط هستیم و امیدواریم این ارتباط مسیری باشد که باعث ارتقاء روابط ما با پژوهشگاه ICT شود.

در ادامه جلسه دکتر فسنقری معاون پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه ICT ضمن استقبال از همکاری های دو مجموعه گفت: شرکت های دانش بنیانی که در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی فعال هستند می‎توانند با پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مشارکت و همکاری داشته باشند. 

دکتر اردکانی رییس پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‏های علمی و صنعتی ایران نیز در این نشست حضور داشته و گفت: با گذشت زمان روش پژوهش نیز تغییر می کند و کارفرماها علاقه‎مند هستند با شرکت های دانش بنیان کار کنند و پژوهشگاه‎ها اهدافشان عوض می شود و به این سمت می روند که مدیریت پروژه و تقسیم آن را برعهده گیرند. وی ادامه داد: ما پژوهشگرانمان را با شرکت های دانش بنیان در ارتباط قرار داده ایم تا سازمان ما بخش تحقیق و توسعه ای برای شرکت های دانش بنیان باشد. وی افزود: ما آماده ایم تا همکاری لازم را با پژوهشگاه ICT داشته باشیم.

 

در انتها مدیران دو مجموعه به همراه میمانان از یکی از آزمایشگاه های پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات است بازدید نموده و مقرر شد پژوهشگاه ICT نیز از سازمان پژوهش‏های علمی و صنعتی ایران بازدید داشته و در جهت ارتباط  بیشتر بین دو مجموعه اقدام نمایند.

گفتنی است در این جلسه علاوه بر معرفی کلی از فعالیت های اخیر پژوهشگاه، مدیران دفتر آموزش و همکاری‎های علمی و بین المللی، دفتر انتقال دانش فنی و ارتباط با صنعت و دفتر اسناد و منابع علمی به عنوان زیر مجموعه های معاونت پژوهش و توسعه ارتباطات علمی پژوهشگاه، گزارشی از فعالیت های خود ارائه دادند.

درج دیدگاه


سوال امنیتی
این بخش به منظور جلوگیری از ورود هرزنامه در نظر گرفته شده است. لطفاً آن را تکمیل نمایید.
Image CAPTCHA
کد امنیتی (captcha)

بازدیدکنندگان

  • کلیه بازدیدها: ۱۰۷۷۵۸۳
  • تعداد کل بازدیدکننده‌ها: ۱۵۸۱۲
  • تعداد کل محتوا: ۴۲۹۷
  • IP شما: ۳.۲۳۳.۲۱۹.۶۲
  • از تاریخ: ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۴:۴۱