اخبار

در این بخش اخبار عمومی حوزه پژوهش را مشاهده می‌کنید.

فیلتر زمان مطلب
رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT؛
شنبه 1403/03/19 ساعت 07:35
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از خبرگزاری تسنیم، رئیس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات به موانع متعددی که بر سر راه توسعه هوش مصنوعی در ایران وجود دارد اشاره کرد و گفت: عدم دسترسی به داده از توسعه هوش مصنوعی جلوگیری کرده است و مورد بعدی زیرساخت است.
رئیس پژوهشگاه ICT در اجلاس WSIS؛
جمعه 1403/03/11 ساعت 19:11
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در اجلاس جهانی WSIS با موضوع " چالش ها و فرصت های هوش مصنوعی و دولت الکترونیک " سخنرانی کرد.
چهارشنبه 1403/03/9 ساعت 20:48
دانشجویان دانشگاه های کشور در رشته های مرتبط با حوزه ICT، از ظرفیت‌های آزمایشگاهی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات بازدید کردند.  
دوشنبه 1403/02/31 ساعت 09:23
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر سید محمد رضوی زاده رئیس پژوهشگاه طی پیامی شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه ایشان را تسلیت گفت. متن پیام به شرح ذیل می باشد: إِنَّا لِلَّٰهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ وَ لا تَحْسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلُوا فی سَبیلِ اللهِ أَمْواتاً بَلْ أَحْیاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
یکشنبه 1403/02/30 ساعت 20:05
 رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای همکاری های مشترک در حوزه فاوا، از پارک علم و فناوری دانشگاه علم و صنعت بازدید کرد.
مدیر دفتر فناوری اطلاعات پژوهشگاه ICT خبر داد؛
یکشنبه 1403/02/30 ساعت 14:58
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در راستای توسعه زیرساخت‌های فناوری اطلاعات کشور، پژوهشگاه ICT موفق به کسب مجوز قرارگیری در گروه مراکز داده مجاز دولتی شد.
رییس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ICT:
شنبه 1403/02/29 ساعت 12:13
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ سومین سمپوزیوم هوش مصنوعی و كاربردهای آن در علوم پزشكی با حضور دكتر محمدهادی بکایی، رییس مرکز نوآوری و توسعه هوش مصنوعی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار شد.
عضو هیات علمی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد؛
شنبه 1403/02/29 ساعت 09:14
عضو هیات علمی پژوهشگاه ارتباطات گفت:درحال حاضر ۱.۴ درصد از سایت‌های پربازدید جهان متعلق به سایت‌هایی است که زبان محتوای آنها فارسی است و این سهم نسبت به دو سال گذشته ۰.۲ درصد کاهش داشته است.
پنجشنبه 1403/02/27 ساعت 18:46
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: چهار سال پس از راه اندازی اولین سایت آزمایشی 5G توسط پژوهشگاهICT، تعداد سایتهای نسل پنجم ارتباطات کشور به عدد ۱۸۰۰ رسید.
رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات خبر داد؛
چهارشنبه 1403/02/26 ساعت 12:30
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در راستای توسعه فناوری‌های نوین و به ‌کارگیری هوش مصنوعی در صنایع و دستگاه‌های اجرایی، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رویدادی تحت عنوان "هوشمندسازی صنایع و دستگاه‌های اجرایی کشور در برنامه هفتم توسعه" را برگزار می‌کند.
رییس مرکز آموزش مهارت های تحول دیجیتال پژوهشگاه ICT خبر داد؛
چهارشنبه 1403/02/26 ساعت 11:39
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ رییس مرکز آموزش مهارت های تحول دیجیتال، ضمن اعلام خبر اعطای مجوزهای آموزشی سازمان اداری و استخدامی کشور به پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، بیان کرد: یکی از موضوعات مهم و زیربنایی برای هر مرکز آموزشی از جمله مرکز آموزش مهارت‌های تحویل دیجیتال پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، کسب و اخذ مجوزهای مورد نیاز است.
به مناسبت روز جهانی ارتباطات؛
سه شنبه 1403/02/25 ساعت 19:03
ییس جمهوری در حاشیه جلسه نظارت ستاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، شش طرح مهم ارتباطی در سراسر کشور را شامل طرح توسعه ارتباطات روستایی، پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها، نسل پنجم تلفن همراه، توسعه ظرفیت شبکه انتقال، شبکه IP ملی و افزایش حضور نقاط شرکت ارتباطات زیرساخت افتتاح کرد و در حضور وی 11 قرارداد خرید تجهیزات شبکه از شرکت های دانش بنیان داخلی امضا شد. به گزارش روابط عمومی پژ
X